Wizyta Mennonickiej Grupy Roboczej Polska

wpis w: Spotkanie | 0

W zeszłą niedzielę w Dawnej Wozowni gościliśmy członków Mennonickiej Grupy Robotniczej Polska. Brali oni udział w dorocznym objeździe po północnej Polsce, którego organizatorem jest Johann Peter Wiebe. Niektórzy z nich gościli u nas po raz kolejny, jednak ta wizyta była wyjątkowa pod wieloma względami. W czasie jej trwania premierę miało nasze słuchowisko „Historia pewnego stołu” w wersji niemieckojęzycznej (w rolę lektorów wcielili się samo członkowie Grupy Robotniczej). Goście mieli także możliwość zapoznania się z tajnikami pracy Żuławskiego Powroźnika, posłuchać jego opowieści i wziąć się za bary z powroźniczymi łamigłówkami. Bohater słuchowiska (wozowniany stół) ugościł następnie uczestników żuławskimi specjałami – królowały sery z historią w tle od lokalnych serowarów z Rancho Pogorzała – Kozie specjały.

Podczas wizyty udało się porozmawiać zarówno o przeszłości i teraźniejszości jak i o bardzo wzruszającym odkrywaniu śladów rodzinnej historii. Mamy nadzieję, że będzie więcej naszych spotkań w Miłoradzu.

Wielu interesujących historii na temat mennonitów można dowiedzieć się z programu wiatrak, sprawdźcie koniecznie klikając tutaj.